جاذبه‌های دیدنی لامرد

بررسی جاذبه‌های دیدنی لامرد

شهرستان لامرد جزء مناطق گرم و خشک کشور محسوب می‌شود. جاذبه‌های دیدنی لامرد بسیار است. شهرستان لامرد از مناطق مورد توجه حاکمان هخامنشی برای ضرابخانه حکومتی بوده است و در حال حاضر نیز قسمتی از نیازهای منطقه خلیج‌فارس از این منطقه تأمین می‌گردد. فرش‌بافی یکی از مهم‌ترین صنایع‌دستی این شهرستان به‌ حساب می‌آید. قالی‌ها بیشتر به دست زنان و دختران اطراف شهر و روستاها بافته می‌شود. 

اماکن تفریحی لامرد

از امکان تفریحی لامرد می‌توان به لاور خشت اشاره کرد که رودخانه‌ای است که از میان کوهستان‌ها می‌گذرد و تقریباً در تمام فصل‌های سال جریان دارد. وجود درختان خرما و فضای سبز باعث ساخت اماکن تفریحی در این مکان شده است. همچنین در فاصله پنج کیلومتری شهرستان لامرد منطقه تفریحی به نام پدنو وجود دارد که وجود درختان نخل، استخرها و برکه‌های آب شیرین به این منطقه زیبایی خاصی داده اند.

اماکن تاریخی لامرد

از امکان تاریخی لامرد می‌توان مرقد سید میر احمد پسر شاه سیف‌الله و مسجد رئیس علی‌خان و مسجد جامع فال و قلعه باغ چالد و قبرستان علی و حمام حاج رخان و… اشاره کرد. در شهرستان لامرد تا به حال تحقیقاتی در زمینه تشخیص آثار تاریخی صورت نگرفته است اما وجود مکان‌هایی در شهر نشانه از دیرینگی این شهر به‌حساب می‌آید.

جاذبه‌های دیدنی لامرد

از جاذبه‌های دیدنی لامرد می‌توان به رودخانه مهران اشاره کرد. این رودخانه از کوه‌های چک‌چک، مشک آویز و نار سرچشمه می‌گیرد و بعد از طی کردن شهرستان مهر و لامرد در کنار بندر خمیر به خلیج‌فارس می‌ریزد. این رودخانه زیبایی های بسیاری دارد که بسیاری از مسافران از آن بازدید می‌کنند و نیز رودخانه علامرودشت که از طولانی‌ترین و پرآب‌ترین رودخانه‌اش محسوب می‌شود و روستای چاه شرف و حوض‌های سنگی و قریه سبزپوش باغ خفرویه از جمله مکان های دیدنی این شهرستان می‌باشند.  

جاذبه‌های طبیعی لامرد

چشمه‌های آب گرم سراب بهرام از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی لامرد و جاذبه‌های دیدنی لامرد به شمار می‌آید. همچنین قبر شاه فرج‌الله و باغ خضرویه و تأسیسات علی‌خانی شامل حمام و مسجد قلعه و آثار سد و آسیاب در روستای رکن‌آباد و… در این شهر وجود دارند. علاوه بر این آثاری نیز وجود دارد که هنوز شناسایی نشده است. نهرآب و باغات لاور خشت، چشمه آب گرم آب باد نیز از مناطق طبیعی شهرستان لامرد و جاذبه‌های دیدنی لامرد به‌حساب می‌آید و بازار دهشیخ که در زمستان هوای بسیار مطبوعی دارد و بسیاری از مسافران را به خود جلب می‌کند نیز جزژء مکان های دیدنی لامرد محسوب می شود. شما می‌توانید در فصل زمستان نیز با بازدید از جاذبه‌های دیدنی لامرد مسافرتی بسیار به‌یادماندنی و پر خاطره‌ برای خود ثبت کنید.

 

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است